Bucurie pentru români în prima zi de Paşte. Simona Halep a adus al doilea punct în meciul cu Serbia din Fed Cup

0
47

Simona Halep a câştigat duminică, în prima zi de Paşte, contra sportivei din Serbia Bojana Jovanovski, scor 6-2, 6-4, după ce partida a fost amânată sâmbătă, din cauza ploii. Meciul s-a reluat de la 3-1 pentru sportiva noastră. Tot duminică, Halep urmează să dispute a doua partidă, contra Anei Ivanovic.

Simona Halep va juca al doilea meci al zilei împotriva Anei Ivanovic. Partida va începe apropximativ la ora 12:15.

Cum a decurs partida Halep – Jovanovski

-Simona câştigă ultimul game la zero şi se impune, 6-2, 6-4! România conduce Serbia cu 2-0!

-Reacţie de mare campioană a Simonei Halep, care face re-break şi serveşte pentru câştigarea meciului: 5-4!

-Primele probleme pentru Simona. De la 30-0 ea pierde pe propriul serviciu şi este egalitate în setul secund: 4-4.

-Sârboaica Jovanovski îşi câştigă serviciul şi scorul e 4-3. Simona Halep va juca şi în următoarea partidă a zilei, contra Anei Ivanovic.

-4-2. Simona Halep a câştigat greu cel mai lung game a meciului. A condus cu 40-0, dar Jovanovski a revenit şi a avut două mingi de break, ambele salvate de româncă.

-Bojana Jovanovski îşi face serviciul şi scorul e 3-2 în setul al doilea.

-Simona îşi face serviciul şi conduce cu 3-1. Se apropie de a doua victorie a României în confruntarea cu Serbia.

-E 2-1 pentru Simona. Până acum, în setul secund, nicio jucătoare nu a câştigat pe propriul serviciu.

-Setul secund începe cu un nou break reuşit de Simona. Bojana Jovanovski replică şi face re-break. 6-2, 1-1.

-Halep conduce cu 1-0 la seturi. 6-2 în primul set, al doilea începe cu Jovanovski la serviciu.

-Simona reuşeşte re-break-ul şi va servi pentru set: 5-2!

-Simona îşi pierde serviciul. A fost condusă cu 0-40, a revenit la 30-40 dar apoi a trimis un vole simplu în fileu. 4-2.

-Jovanovski e la serviciu în primul game al zilei. Simona returnează excelent în reuşeşte break-ul: 4-1.

Ieri, Sorana Cîrstea a învins-o pe Ana Ivanovic în trei seturi, 3-6, 6-1, 6-2.

(Sursa: digi24.ro)