FC Barcelona – Real Madrid, 2-1. Catalanii au câștigat MARELE DERBY și s-au distanțat în clasamentul din Primera Division

0
72

FC Barcelona s-a impus în derby-ul cu marea rivală Real Madrid, scor 2-1, și și-a mărit avantajul față de „galactici” în clasamentul din Primera Division.

FC Barcelona a câștigat, duminică seară, partida disputată pe „Camp Nou”, contra celor de la Real Madrid, scor 2-1, în etapa a 28-a a campionatului Spaniei. Catalanii au spart gheața în minutul 19, prin Mathieu, dar Cristiano Ronaldo a restabilit egalitatea după o jumătate de oră de joc.

Victoria gazdelor a fost adusă de Luis Suarez, după ce uruguayanul a marcat în minutul 56. După această rundă, FC Barcelona rămâne pe prima poziție a clasamentului, cu 68 de puncte, iar madrilenii se află pe locul secund, cu 64 de puncte.

Sursa: evz

Articolul precedentVIDEO. Barack Obama, spectator surpriză la un meci de baschet al fetelor de la Universitatea Princeton
Articolul următorNU SUNT IMAGINI DIN FILMELE LUI SERGIU NICOLAESCU! Așa arată CARAVANA CONTRABANDIȘTILOR DIN NORDUL ȚĂRII