FC Botoşani – ASA Tg. Mureş, 1 – 2 în Liga I

0
67

ASA Tg. Mureş continuă parcursul senzaţional din 2015 şi se impune la Botoşani, scor 2-1, notează GSP.

Ardelenii au ajuns la 16 puncte din 18 posibile în acest retur, performanţă care i-a purtat pînă pe locul 2, la numai 4 puncte de Steaua. Zicu, în revenire de formă, a deschis scorul în minutul 29, avantaj pe care oaspeţii l-au menţinut pînă în minutul 71.

Acsinte a egalat după o respingere greşită a lui Stăncioiu la un şut din lovitură liberă trimis de Croitoru, însă bucuria a fost scurtă. Marius Constantin şi-a readus echipa în avantaj cinci minute mai tîrziu cu o lovitură de cap din 6 metri.

Echipele de start:

FC Botoşani: Curileac – Acsinte, Ngadeu, Tincu, Porret – Bordeianu, Vaşvari, M. Croitoru – Ivanovici, Hadnagy, Martinus

ASA Tg. Mureş: Stăncioiu – Hînca, Bejan, M. Constantin, Sepsi – Bruno, Voiculeţ, G. Mureşan – Zicu, Manolov, Bumba

Sursa: antena3