Iaşul, favorit clar la Europa League. CSMS – CSU Craiova: 3-0

0
90

CSMS Iaşi a dispus în mod clar de CSU Craiova, scor 3-0, în etapa cu numărul 5 din play-out, din cadrul sezonului 2015/2016, într-o partidă disputată duminică seara.

Golurile au fost marcate de Vasile Gheorghe, minutul 2, Bojan Golubovici, minutul 29 şi Alexandru Ţigănaşu, minutul 78.

O victorie foarte utilă pentru ieşeni, care urcă pe primul loc în play-out, cu 26 de puncte, unul peste CSU Craiova, cu 25.

Locul 1 din play-out va merge în cupele europene, aşa că victoria de duminică este cu atât mai importantă pentru Iaşi.

Echipele de start:

CSMS Iaşi: Grahovac – Voicu, Mihalache, Ciuca, Ţigănaşu – V. Gheorghe, Mitic, Llullaku, Bole – Cristea, Golubovici.

Rezerve: Caparco, Saric, Viveiros, Piccioni, Onduku, Creţu, Enescu. Antrenor: Nicolo Napoli.

Citeşte şi Visul de-o viaţă a adus împăcarea la CSMS. Şansă incredibilă pentru Iaşi să joace în cupele europene

CSU Craiova: Straton – Popov, Acka, Iliev, Bancu – Madson, Zlatinski, Nuno Rocha – Ivan, Mazarache, Hergheligiu.

Rezerve: Vlad, Achim, Kay, Petre, Băluţa, Ciocoteala, Dumitraş. Antrenori: Daniel Mogosanu, Victor Naicu.

(Sursa: ziare.com)

Articolul precedentVIDEO. Atenţie, imagini şocante! Autobuz lovit în plin de tren: 3 morţi şi 30 de răniţi
Articolul următorSfârșit TRAGIC pentru un fermier din județul Olt. Bărbatul, găsit prins în cardanul tractorului