Irina Begu, eliminată de Angelique Kerber în sferturile de finală la Charleston

0
68

Jucătoarea română de tenis Irina Begu a fost învinsă fără drept de apel de germanca Angelique Kerber, principala favorită, cu 6-2, 6-3, vineri, în sferturile de finală ale turneului WTA de la Charleston (Carolina de Sud), cu 687.900 dolari.

Irina Begu a părăsit turneul de la Charleston (SUA) în sferturile de finală. Sportiva noastră a fost învinsă de ocupanta locului 2 în clasamentul WTA, Angelique Kerber, scor 6-2, 6-3.

Irina a acuzat o oarecare stare de oboseală şi nu a putut face faţă într-un meci în care a întâlnit o adversară mult mai valoroasă. Kerber a servit perfect în această întâlnire şi nu şi-a pierdut serviciul niciodată.

Irina rămâne însă cu al doilea turneu în care a reuşit să lege o serie de trei victorii la rând, după cel de la Miami, şi arată că a trecut peste problemele fizice din startul sezonului. Pentru sportiva noastră urmează participarea în Fed Cup, în meciul România – Germania, unde are din nou şansă de a se duela cu Angelique Kerber.

(Sursa: b365.ro)