Braziliencele ne-au umilit! Înfrângere usturătoare pentru naționala feminină de handbal a României la Jocurile Olimpice de la Rio

0
129

Naționala feminină de handbal a suferit a doua înfrângere la Jocurile Olimpice de la Rio de Janeiro, de data aceasta a fost surclasată de echipa Braziliei cu scorul de 26-13 (14-9).

Tricolorele riscă acum să fie eliminate din competiție după faza grupelor, informează Agerpres.

Echipa noastră a fost din nou neinspirată, lipsită de agresivitate, de coordonare și a ratat din toate pozițiile, în timp ce Brazilia, susținută frenetic din tribune, a marcat din orice situație, chiar și din poartă în poartă.

România a marcat doar 13 goluri în acest meci și doar o dată în ultimul sfert de oră al meciului.

De remarcat că Eduarda Amorim a primit cartonaș roșu în minutul 17, pentru un fault dur la Melinda Geiger.

Au arbitrat franțuzoaicele Charlotte și Julie Bonaventura.

Tricolorele vor juca următorul meci miercuri, cu Muntenegru, de la ora 17,30 (ora României).

(Sursa: b1.ro)