O noua infrangere pentru handbalistele de la CSM Iasi 2020

0
64

O noua infrangere pentru handbalistele de la CSM Iasi 2020. Contactul cu Liga Florilor este destul de dur pentru CSM Iasi 2020, care a bifat ieri a patra infrangere consecutiva din tot atatea partide.

Iesencele au intalnit ieri pe HC Dunarea Braila iar startul meciului a fost unul bun pentru gazde care au condus pe tabela pana la jumatatea primei reprize, cand scorul a fost de 11-9.

De la acest moment, iesencele au cazut, pe fondul lipsei de concentrare iar brailencele au marcat de 7 ori consecutiv. La pauza s-a intrat cu un avantaj lejer al oaspetelor 19-14 care aveau nevoie in repriza secunda de a conserva rezultatul. Si totusi, tot trupa din Braila a fost mai lucida in momentele de finalizare si dupa ce a condus si cu 10 goluri in actul secund a reusit sa se impuna cu 36 la 29.

Dupa patru etape, iesencele ocupa ultimul loc din clasament si impreuna cu HC Zalau si CSM Slatina nu a obtinut nici o victorie in acest sezon.

In runda urmatoare, Iasul va juca in deplasare la Corona Brasov. Rezultatele obtinute de CSM Iasi 2020 in acest debut:

CSM Bucuresti – CSM Iasi 2020 35-23

CSM Iasi 2020 – CS Minaur Baia Mare 28-40

SCM Ramnicu Valcea – CSM Iasi 2020 39-28

CSM Iasi 2020 – HC Dunarea Braila 29-36

Articolul precedentBălțați: O persoană inconștientă după ce autoturismul a căzut în iaz
Articolul următorKlaus Iohannis își dorește să preia conducerea PNL, spune Crin Antonescu: „Ipotezele spectaculoase au căzut, asta i-a mai rămas”