Simona HALEP a spulberat-o pe Radwanska și este ÎN FINALA DE LA DOHA

0
66

HALEP (locul 10 WTA) – RADWANSKA (locul 4 WTA) 7-5, 6-2

Simona Halep e aproape de primul titlu în acest an. A învins-o în semifinalele de la Doha pe poloneza Agnieszka Radwanska după un joc impecabil. Primul set l-a câştigat deşi a fost condusă cu 2-5, reuşind apoi o serie victorioasă de opt gameuri consecutive.

Ieri, după succesul în faţa italiencei Eranni (locul 7 WTA), Simona a declarat că a făcut cel mai bun joc din cariera sa, după un 6-2, 6-0.  Astăzi, în faţa polonezei Radwanska, s-a autodepăşit reuşind o revenire şi o serie victorioasă incredibilă.

Românca s-a impus tot în două seturi, scor 7-5, 6-2, după o partidă care a durat o oră şi 29 de minute de joc.

Duminică, de la ora 17.00, urmează finala, a zecea din cariera româncei, cu germanca Kerber, clasată o poziţie mai sus decât Halep (locul 10 WTA) în topul mondial.

(Sursa: adevarul.ro)

Articolul precedentEleva olimpică dată dispărută A FOST GĂSITĂ la Pașcani. Fata era într-un tren internațional și a fost recunoscută de șeful de tren