Meciul Simona Halep-Svetlana Kuznețova, în sferturile de finală la Roland Garros a fost amânat din cauza ploii

0
43

Simona Halep joacă astăzi împotriva Svetlanei Kuznețova în sferturile de finală ale turneului de la Roland Garros. Partida, care trebuia să înceapă la ora 15.00, a fost amânată din cauza ploii.

Organizatorii au anunțat că partida a fost reprogramată pentru 17:30. Dacă ploaia nu se va opri, astfel încât meciurile să înceapă până la ora 19:00, ele vor fi amânate pentru joi.

Simona Halep, locul 4 WTA, este principala favorită a competiției. Svetlana Kuznețova, în prezent locul 28 WTA, a câștigat turneul de la Roland Garros în 2009.

Până astăzi, cele două jucătoare s-au înfruntat pe teren de patru ori. Fiecare dintre ele a obținut câte două victorii.

În competiția de la Roland Garros din acest an, Simona Halep este singura jucătoare care nu a pierdut niciun set.

Meci Simona Halep -Svetlana Kuznețova. Luni, Simona Halep a învins-o în optimi pe Sloane Stephens, locul 19 WTA, cu scorul 6-4, 6-3.

(Sursa: digi24.ro)