VIDEO. Și ne plângeam de arbitrii români! Un „cavaler al fluierului” din Anglia a anulat un gol pentru un motiv incredibil

0
51

O fază mai rar întâlnită a avut loc sâmbătă pe un teren de fotbal din Anglia. Jocul a avut loc în League Two, între AFC Wimbledon şi Accrington Stanley.

Scorul final a fost 0-0, dar oaspeților le-a fost anulat un gol în prima repriză pentru un motiv incredibil.

Mai exact, arbitrul a fluierat finalul primei reprize cu o secundă înainte ca mingea şutată de un atacant al oaspeţilor să intre în poartă. Până şi jucătorii de la Wimbledon au rămas şocaţi de decizia centralului, care a fost imediat asalatat de jucătorii de la Stanley.

(Sursa: ziare.com)

Articolul precedentAfacerist israelian urmărit de FBI, arestat la București. Aducea ilegal „turiști” pentru a munci la negru în SUA
Articolul următorIlie Carabulea și fiul său, arestați preventiv pentru 30 de zile de Tribunalul Sibiu