Cum să pierzi la nervi drumul spre Europa! CSU Craiova – CSMS Iași: 3 – 2 (VIDEO)

0
89

CSU Craiova a trecut de CSMS Iaşi cu 3-2 în primul meci al zilei de duminică din Liga 1, în etapa cu numărul 12 din play-out, un meci capital pentru calificarea pentru ultimul loc de Europa League.

Într-un meci plin de nervi, goluri frumoase şi răsturnări de scor spectaculoase, Vătăjelu a deschis scorul primul din penalty, în minutul 18. Iaşul a egalat la ultima fază a primei reprize, după o reuşită a lui Golubovici, vârful dorit de Steaua.

Iaşul a făcut 2-1 imediat după pauză, prin Cristea, în minutul 49, dar finalul avea să fie unul al oltenilor.

Aceştia au marcat prin Hergheleghiu şi Iliev, în minutele 59 şi 80.

O victorie uriaşă a Craiovei, care urcă pe primul loc în play-out, cu 36 de puncte, unul peste CSMS Iaşi, cu 2 etape până la finalul sezonului.

Pe 3 este CFR, cu 33 de puncte, iar Concordia şi Botoşani au 31 de lungimi.

Echipe de start:

CSU Craiova: Popescu – Achim, Popov, Acka, Vătăjelu – Bancu, Zlatinski, Madson – Băluţă, Nuno Rocha, Mazarache.

CSMS Iaşi: Grahovac – Voicu, Frăsinescu, Mitic, Bădic – Llullaku, Creţu, V. Gheorghe, Țigănașu – Golubovic, Cristea.

(Sursa: ziare.com)

Articolul precedentANAF a publicat data și valoarea bonurile fiscale câştigătoare la extragerea de astăzi
Articolul următorÎntâlniri franco-române din domeniul turismului, luni 23 mai, la Palatul Culturii din Iași