Nu știm să profităm! Iașul scoate un egal cu rezervele Stelei (VIDEO)

0
168

O echipă încropită din rezerve a Stelei a remizat, scor 1-1, în compania celor de la Poli Iaşi.

Meciul a fost o restanță din prima etapă a acestui sezon, atunci când a fost amânat pentru a le permite „roș-albaștrilor” să se pregătească de duelurile europene.

Fără jucătorii chemaţi la naţionale şi fără starurile vândute de Gigi Becali în ultimele zile, Laurenţiu Reghecampf a trimis în fata Iaşului o echipă în care şi-au făcut loc fotbalişti ca Vîlceanu şi Bota, pentru ca în partea secundă să îi folosească pe Enceanu, Ontel şi Mario Mihai.

Cu toate acestea, vicecampionii au fost destul de prezenţi în joc, dominând partida cu un adversar incomod.

Vîlceanu a deschis scorul în minutul 20, atunci când a şutat violent sub transversală după o fază prelungită de atac.

Steaua a fost trădată chiar de cel mai bun om al ei din acest sezon, portarul Niță scăpând în plasă un balon şutat de Bole din afara careului.

În partea secundă, Ontel, trimis în teren la pauză, a fost eliminat direct după ce l-a călcat pe Voicu, însă chiar şi în inferioritate Steaua a continuat să preseze.

Ieşenii, în schimb, au irosit două ocazii uriaşe şi au plecat de pe Naţional Arena cu numai un punct.

(Sursa: ziare.com)

Articolul precedentVIDEO. Românii care au jefuit casele sinistraților din Amatrice sunt de origine romă. Primele imagini
Articolul următorPile cu „sânge albastru”: e șic să fii milionar și să ai soția angajată la Primărie